Melen Şarapları

Hoşköy Hakkında

Hoşköy, Marmara Denizi'nin kuzey sahilinde küçük bir sahil kasabası. Bağları ve zeytinlikleriyle Akdeniz ikliminin sınırı olarak kabul edilen bölgede bağcılık ve şarapçılık, antik çağdan beri devam eden eski bir gelenek.

Mart'da bademlerin çiçek açmasıyla doğanın kış uykusundan uyandığı Hoşköy'de, Mayıs'ta akasyaların ve iğde ağaçlarının kokusuyla canlanır hayat. Haziran'da kıpkırmızı kirazlar süsler dalları, ardından bağlar canlanır salkım salkım... Ağustos sonunda başlar bağbozumu, Eylül sonuna kadar devam eder... Kasım'da şaraphanelerde ilk taze şaraplar tadılırken, zeytin telaşı başlar... Her sene yeni yılı, yeni şarapları ve zeytinyağlarıyla karşılar Hoşköy. Onlara eşsiz balıklar eşlik eder...

Melenwinery

Tekirdağ'dan hemen sonra başlayan Uçmakdere – Hoşköy hattı, denize dik inen dağların yarattığı eşsiz koylarıyla milli park olarak koruma altında. Bağbozumu turlarının yanı sıra, yamaç paraşütü ve treking turlarının da giderek arttığı bölge, doğayla iç içe olmak isteyenlere farklı keyifler sunuyor.


Web tasarım entegresoft